Kayrak Uygulamaları

Kayrak Taşı Duvar

ANTİK ESKİTİLMİŞ PALETYEN KAYRAK TAŞI

Üretimi yapılan ürünler arasında bir çoğu geleneksel olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak son zamanlarda popüler bir ürün olarak antik paletyen ürün karşımıza çıkmaktadır. Bu ürün diğer ürünler gibi hem duvar kaplamasında hem de zemin kaplamalarında kullanılmaktadır. Bu ürün ilk olarak Duvar kaplamalarında kendini göstermiş olup son zamanlarda zemin döşemesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Üretimi yapılan ürün için en
Ebatsız Kayrak Duvar Kaplaması

Ebatsız Kayrak Duvar Kaplaması

Ebatsız Kayrak Duvar Kaplaması

Bu uygulama sırasında çimento katkılı harç kullanılmaktadır. ürünlerin kullanımı sırasında renk ve doku farklılığı olmaktadır. Uygulama yapılıyorken derz aralığı istenen ortalama santimetrelerde tutulabilmektedir. Diğer taraftan bu derz aralıkları isteğe bağlı olarak boyama işlemine tabi tutulabilir. Kullanımı yapılacak kayrak taşı ebatları için önemli bir faktör olarak karşımıza kalınlık çıkmaktadır. Neden kalınlık sorun olduğunu şu şekilde açıklamak doğru olacaktır. Fazla kalın ürünler ağırlığı fazla olacağından çimento katkılı harç tutamaz ve ürünlerde kayıplar yaşanacaktır. Bu durumun önüne geçmek için ortalama iki ile dört santimetre kalınlıklarda ürünler kullanılmalıdır. Kullanıcılar bu uygulamada bilmesi gereken tek renk ve doku bulma olasılığı oldukça düşüktür. Çünkü üretimi ve uygulaması yapılan tüm ürünler doğal olduğundan renk farklılığı oluşmaktadır. Daha kapsamlı bilgiler ve usta desteği için hemen bizleri arayınız.
Ebatlı Kayrak Duvar Kaplama Taşı

Ebatlı Kayrak Duvar Kaplaması

Ebatlı Kayrak Duvar Kaplaması

Bu uygulamada diğer uygulamadan farklı olarak ürünlerin genişliklerinde sabit değerler aranmaktadır. Diğer taraftan üretimi yapılan ürünlerde ek olarak boylarda istenen ölçülerde bulunmaktadır. Diğer taraftan her iki uygulamada ortak olan ürünlerin kalınlığının sabit bir değerde olmamasıdır. Bunun nedeni olarak ürünlerin bir blok parçasında üretilmiyor olmasıdır. Üretimi yapılan tüm kayrak taşları için her birinin levhalardan oluştuğudur. Bu levhalar iş makineleri yardımıyla sökülerek duvar ve zemin kaplamalarında kullanıma tabi tutulmaktadır. Son olarak uygulamada yine çimento katkılı harç kullanımı yapılmaktadır. Bu ürünün satışında metre kare olarak sipariş alınmaktadır. Uygulaması sırasında iş hak edişi yine metre kare olarak hesaplanmaktadır. Fiyat teklifi için hemen arayınız.
Kayrak Basamak Taşı

Kayrak Taşı Merdiven Uygulaması

Öncelikle bu ürün diğer tüm ürünlerden farklı olarak mutlaka kesme işlemine tabi tutulmaktadır. Bu uygulamada öncelikle yapılması geren kot farklılıklarının en iyi şekilde hazırlanmasıdır. Bunun nedeni ise uygulamada farklı kotların olması durumu kullanım aşamasında büyük sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Diğer taraftan uygulamada iki ürünün birleşim noktalarında kot farklılıklarına dikkat edilmesi en önemli noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunu kullanımda görmek mümkündür. Üretimi yapılan kayrak taşı ürünleri kesinlikle aynı kalınlığa sahip değildir. Bundan dolayı bu ürünler uygulamada titizlikle aynı kotta uygulanmalıdır. Aksi durumlarda takılarak düşme söz konusu olacaktır ki bu istenen bir durum değildir. Diğer taraftan uygulamada yine çimento katkılı harç kullanılmaktadır. Bu harç ile beraber ürünlere kimyasal yapıştırıcı sürülmesi uygulama sonrası ürüne mukavemet sağlayacaktır. Uygulama esnasında basamağın sivri bölgesine gelen ürünler kesilerek uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir.
Kayrak Taşı Zemin

KAYRAK TAŞI ZEMİN UYGULAMASI

Bir zemin uygulamasında dikkat edilmesi gereken en temel durum zeminin sağlamlığı ve uygulama yapılacak kayrak taşının ne kar kalın olduğudur. Öncelikle uygulama yapılacak zemin sağlamlığından en emin olarak iyileştirilmelidir. Bu işlemin ardından çimento ile karıştırılan harç zemine eşit olacak şekilde serilmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından zeminde bu kum karışımına yine çimento kullanılarak oluşturulan çimento su karışımı ilave edilmelidir. Bu işlemin ardından iki karşım iyice yoğrularak doğal taş alana çekiç yardımıyla yerleştirilmelidir. Bu yerleştirme işlemi sonunda ürünler alanda bir hakimiyet kazanarak harç ile sıkı ilişki kuracaktır. Bu şekilde ürünler uygulama alanında yer kazanmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak öncelikle bilinmesi gereken bu ürünlerin uygulamasında kesinlikle kot farkları bulunmaması gerekmektedir. Aksi durumda kullanımda sorunlar çıkmasına neden olacaktır. Daha ayrıntılı bilgiler ve malzeme numunesi için arayınız.